Проект закону № 561521-6 «Про внесення змін у Кодекс Російської Федерації про адміністративні правопорушення»

337

Вноситься:

членами Ради Федерації

В. Ф. Едаловым і В. А. Федоровим;

Депутатом Державної Думи

В. І. Лысаковым

Повернутися до основної статті

Проект

ФЕДЕРАЛЬНИЙ ЗАКОН

«Про внесення змін у Кодекс Російської Федерації про адміністративні правопорушення»

Стаття 1

Внести до Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення такі зміни:

1) Главу 4. доповнити статтею 4.9. наступного змісту:

«4.9. Умовно-дострокове звільнення від адміністративного покарання у вигляді позбавлення спеціального права керування транспортним засобом

  • Особа, у відношенні якого призначено адміністративне покарання у вигляді позбавлення спеціального права керування транспортним засобом, підлягає умовно-дострокового звільнення, якщо судом буде визнано, що з урахуванням зразкової поведінки воно не потребує подальшого позбавлення цього спеціального права.
  • До суду з клопотанням про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання вправі звернутися особа, у відношенні якого призначено адміністративне покарання у вигляді позбавлення спеціального права керування транспортним засобом, а також його адвокат (законний представник).
  • У клопотанні повинні міститися відомості, що свідчать про те, що особа, у відношенні якого призначено адміністративне покарання у вигляді позбавлення спеціального права керування транспортним засобом не потребує повному відбуванні призначеного судом покарання, оскільки в період його відбування воно відшкодувала шкоду (повністю або частково), заподіяну його протиправними діями, розкаявся в скоєному діянні, не здійснював інші правопорушення, а також можуть міститися інші відомості, що свідчать про виправлення цієї особи.

  • Умовно-дострокове звільнення від адміністративного покарання особи, у відношенні якого призначено адміністративне покарання у вигляді позбавлення спеціального права у вигляді права керування транспортним засобом може бути застосоване лише після закінчення не менше половини строку позбавлення.
  • Умовно-дострокове звільнення від адміністративного покарання у вигляді позбавлення спеціального права керування транспортним засобом не може бути застосоване до осіб, які вчинили адміністративні правопорушення передбачені статтями 12. 8, 12. 26, 12. 27 ч. 3 КоАП РФ.
  • У разі вчинення особою, якій умовно-достроково відновлено його спеціальне право на керування транспортним засобом правопорушення, за яке передбачено позбавлення того ж права, суд за поданням органу, виконуючого постанову про позбавлення спеціального права, може постановити про скасування умовно-дострокового звільнення від адміністративного покарання і обчислення залишку невідбутої частини покарання.
  • 2) У частині 41 статті 32.6

    після слів «повертаються після перевірки знання Правил дорожнього руху,» записати «у випадках, якщо строк позбавлення спеціального права за вчинення адміністративних правопорушень перевищує 1 рік,», далі за текстом.

    Стаття 2

    Справжній Федеральний закон набирає чинності з 1 липня 2015 року

    Президент

    Російської Федерації

    Ст. Путін

    Повернутися до основної статті

    ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

    до проекту Федерального закону

    «Про внесення змін у Кодекс Російської Федерації про адміністративні правопорушення»

    Сьогодні в російському кримінальному законодавстві існують інститут умовно-дострокового звільнення (далі-УДО) і у засуджених за цілий ряд кримінальних злочинів, у т. ч. тяжких, є право вийти на волю достроково. У той же час, за менш тяжкі злочини з точки зору громадськості – адміністративні правопорушення така можливість відсутня. Раніше ст. 297 Кодекс РРФСР про адміністративні правопорушення – «Підстава і порядок скорочення строку позбавлення спеціального права», передбачалося, що при сумлінному ставленні до праці і зразковій поведінці особи, позбавленої на певний строк права керування транспортним засобом або права полювання, орган (посадова особа), який наклав стягнення, може після закінчення не менш як половини призначеного строку скоротити за клопотанням громадської організації, трудового колективу строк позбавлення зазначеного права.

    Цим законом передбачається встановлення умовно-дострокового звільнення від адміністративного покарання у виді позбавлення водійських прав для громадянина, якщо судом буде визнано, що для подальшого виправлення не потребує повному відбуванні призначеного судом покарання, оскільки у період відбування покарання він відшкодував шкоду (повністю або частково), заподіяний злочином, розкаявся в скоєному діянні, а також можуть міститися інші відомості, що свідчать про виправлення засудженого.

    Умовно-дострокове звільнення від адміністративного покарання у вигляді позбавлення спеціального права не може бути застосоване до осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 12. 8, 12. 26, 12. 27 ч. 3 КоАП РФ.

    Дострокове повернення прав водіям, можливо лише після закінчення половини строку цього покарання.

    Введення УДО не суперечить положенням ст. №3.8 КоАП (Позбавлення фізичної особи, вчинила адміністративне правопорушення, раніше наданого йому спеціального права встановлюється за грубе або систематичне порушення порядку користування цим правом…), т. к. не виключає факту позбавлення спеціального права, а передбачає лише строки його скорочення.

    Можливість УДО стане відчутним стимулом законослухняної поведінки громадянина.

    Про доцільність запровадження даної норми свідчать відомості про кількість рішень судів про позбавлення права керування транспортними засобами, представленими в ГУОБДД МВС Росії. Кількість водіїв, позбавлених права керування транспортними засобами за порушення не пов’язані з управлінням у стані сп’яніння в 2013 р. становила понад 100 тис. осіб, а за 11 міс. 2014 р. – понад 70 тис. осіб.

    Законом встановлюється обов’язковість перескладання іспитів на право керування транспортним засобом лише за ті види порушень Правил дорожнього руху, за якими термін їх позбавлення перевищує один рік. Представляється, що навички водіння і знання Правил дорожнього руху при терміні позбавлення від трьох місяців до одного року не втрачаються.

    Враховуючи, що нині в підрозділах Державтоінспекції кількість осіб, вперше здають іспити на отримання водійського посвідчення, перевищує 2 млн. чоловік в рік, і це без урахування тих, хто здає їх вдруге і більш, введення цієї норми дозволить знизити навантаження на екзаменаційні підрозділи Державтоінспекції, і підвищити якість обслуговування населення.

    Додаток

    до проекту федерального закону

    «Про внесення змін у Кодекс Російської Федерації про адміністративні правопорушення»

    ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ

    проекту федерального закону

    «Про внесення змін у Кодекс Російської Федерації про адміністративні правопорушення»

    Прийняття Федерального закону «Про внесенні змін у Кодекс Російської Федерації про адміністративні правопорушення» не потребуватиме додаткових витрат за рахунок коштів федерального бюджету і не призведе до скорочення його доходів.

    Додаток

    до проекту федерального закону

    «Про внесення змін у Кодекс Російської Федерації про адміністративні правопорушення»

    ПЕРЕЛІК

    актів федерального законодавства, які підлягають визнанню такими, що втратили чинність, зупинення, зміни, доповнення або прийняття у зв’язку з прийняттям даного законопроекту

    Прийняття зазначеного Закону не потребує внесення змін до федеральні закони Російської Федерації або прийняття нових законів, визнання такими, що втратили чинність, зупинення інших федеральних законів.

    Шановний Сергій Євгенович!

    Згідно з рішенням Комітету з конституційного законодавства і державного будівництва від 14 січня 2015 року направляємо на розгляд змінений текст «Проекту федерального закону «Про внесенні змін у Кодекс Російської Федерації про адміністративні правопорушення» (№561521-6)».

    В якості основного доповідача по законопроекту прошу визначити члена Ради Федерації Федорова Ст. А.

    Висловлюю вдячність тим депутатам Державної Думи, які вважають для себе можливим і необхідним приєднатися до нашої законодавчої ініціативи.

    Прошу розглянути.

    Додаток: 1. Текст законопроекту на 3 л.

  • Пояснювальна записка на 2 л.
  • Фінансово-економічне обґрунтування на 1 л.
  • Перелік актів федерального законодавства на 1 л.
  • З повагою,

    Члени Ради Федерації

    В. Ф. Едалов

    В. А. Федоров

    Депутат Державної Думи

    В. І. Лисаков

    Повернутися до основної статті