2006-2009 Acura, Audi, BMW, Buick en Cadillac Trekcapaciteitsgids

18

Trekvermogen is geen suggestie. Het is een harde grens die is gesteld door ingenieurs die maandenlang hebben bewezen wat hun stalen en aluminium constructies kunnen overleven. Als u deze overschrijdt, loopt u het risico uw aandrijflijn kapot te maken, uw rijgedrag te verpesten of simpelweg pech te krijgen op de snelweg. De meeste mensen raadplegen hun gebruikershandleiding. Dat is slim. Maar als je door oude handleidingen aan het graven bent of een probleem probeert op te lossen dat hogere limieten claimt dan je echte vrachtwagen, moet je weten waar de echte cijfers vandaan komen.

De trekhaak zou 10.000 pond kunnen dragen. Jouw auto misschien niet. Volg altijd de classificatie van de fabrikant voor het specifieke voertuig.

Hier zijn de gegevens voor Acura-, Audi-, BMW-, Buick- en Cadillac-modellen van 2006 tot 2009.

Overschrijd nooit het trekvermogen van uw voertuig. Als u dit wel doet, heeft dit invloed op het remvermogen en kan de aandrijflijn beschadigd raken.

Acura-trekvermogen

Acura bouwde in deze tijd niet veel trekbare auto’s. De meeste sedans hebben een maximumgewicht van 1.000 pond. Als je iets zwaarders vervoert, kijk je naar de MDX.

2006

  • MDX: 3.500 pond
  • RL: 1.000 pond
  • RSX: 1.500 pond
  • TL: 1.000 pond
  • TSX: Niet beoordeeld

2007

  • MDX: 5.000 lbs (aanzienlijk verbeterd ten opzichte van ’06)
  • RL: 1.000 pond
  • RDX: 1.500 pond
  • TL: 1.000 pond
  • TSX: 1.000 pond

2008

  • MDX: 5.000 pond
  • RL: 1.000 pond
  • RSX: 1.500 pond
  • TL: 1.000 pond
  • TSX: 1.000 pond

2009

  • MDX: 5.000 pond
  • RL: 1.000 pond
  • RSX: 1.500 pond
  • TSX: 1.000 pond

Meer Acura-specificaties:
*Acura GVWR
* Acura GAWR
* Acura GCWR
* Acura laadvermogen
* Acura rijklaar gewicht
* Acura-lading

Audi-trekvermogen

Audi was hier voorzichtig. Jarenlang had hun assortiment een nul-trekvermogen. De Q7 was de uitzondering, gebouwd op een platform dat het gewicht daadwerkelijk aankon.

2006

  • A3: Niet beoordeeld
  • A4: Niet beoordeeld
  • A6: Niet beoordeeld
  • A8: Niet beoordeeld
  • S4: Niet beoordeeld
  • TT: Niet beoordeeld

2007

  • A3: Niet beoordeeld
  • A4: Niet beoordeeld
  • A6: Niet beoordeeld
  • A8: Niet beoordeeld
  • Q7: 5.500 lbs
  • RS4: Niet beoordeeld
  • S4: Niet beoordeeld
  • S6: Niet beoordeeld
  • S8: Niet beoordeeld

2008

  • A3: Niet beoordeeld
  • A4: Niet beoordeeld
  • A5: Niet beoordeeld
  • A6: Niet beoordeeld
  • A8: Niet beoordeeld
  • Q7: 5.500 lbs
  • R8: Niet beoordeeld
  • RS4: Niet beoordeeld
  • S4: Niet beoordeeld
  • S5: Niet beoordeeld
  • S6: Niet beoordeeld
  • S8: Niet beoordeeld
  • TT: Niet beoordeeld

2009

  • A3: Niet beoordeeld
  • A4: Niet beoordeeld
  • A5: Niet beoordeeld
  • A8: Niet beoordeeld
  • Q7: 5.500 lbs
  • R8: Niet beoordeeld
  • S4: Niet beoordeeld
  • S5: Niet beoordeeld
  • S8: Niet beoordeeld
  • TT: Niet beoordeeld

Meer Audi-specificaties:
* Audi GVWR
* Audi GAWR
* Audi GCWR
* Audi laadvermogen
* Audi leeggewicht
* Audi-laadvermogen

BMW-trekvermogen

BMW maakte in 2008 een ommekeer. Voordien konden alleen de SUV’s uit de X-serie trekken. De 1-serie, 3-serie en 5-serie waren uitsluitend personenauto’s zonder trekvermogen. De X5 en X6 veranderden het spel.

2006

  • 325: Niet beoordeeld
  • 330: Niet beoordeeld
  • 525: Niet beoordeeld
  • 530: Niet beoordeeld
  • 550: Niet beoordeeld
  • 650: Niet beoordeeld
  • 750: Niet beoordeeld
  • 760: Niet beoordeeld
  • M3: Niet beoordeeld
  • M5: Niet beoordeeld
  • M6: Niet beoordeeld
  • X3: 3.500 pond
  • X5: 6.000 pond
  • Z4: Niet beoordeeld
  • Z4M: Niet beoordeeld

2007

  • 328: Niet beoordeeld
  • 335: Niet beoordeeld
  • 525: Niet beoordeeld
  • 530: Niet beoordeeld
  • 550: Niet beoordeeld
  • 650: Niet beoordeeld
  • 750: Niet beoordeeld
  • 760: Niet beoordeeld
  • Alpina B7: Niet beoordeeld
  • M5: Niet beoordeeld
  • M6: Niet beoordeeld
  • X3: 3.500 pond
  • X5: 6.000 pond
  • Z4: Niet beoordeeld
  • Z4M: Niet beoordeeld

2008

  • 128: Niet beoordeeld
  • 135: Niet beoordeeld
  • 328: Niet beoordeeld
  • **33

Het midden van de jaren 2000 was een rommelig tijdperk voor de trekhaakspecificaties. Fabrikanten veranderden van platform, introduceerden hybrides en pasten voortdurend de aandrijflijnen aan. Als u vanuit dit venster naar een gebruikte vrachtwagen of SUV kijkt, komen de nummers op de raamsticker mogelijk niet overeen met wat uw VIN toestaat. De onderstaande gegevens zijn de onbewerkte maximale capaciteit. Het houdt geen rekening met de lading, wat de stille moordenaar is van sleepplannen.

Trekvermogen Chevrolet

Chevrolet had hier een vreemde hiërarchie. De vrachtwagens uit de 1500-serie waren in bepaalde jaren vaak beter dan de oudere 2500’s vanwege hybride aandrijflijnen. De Silverado-lijn was het werkpaard, maar negeer de Tahoe niet vanwege het lichte slepen als je passagiersruimte nodig hebt.

2006-modellen

Dit was een sterk jaar voor de zware vrachtwagens. De Silverado 2500 HD bereikte iets meer dan 10k.

  • lawine 1500 : 7.300 lbs
  • lawine 2500 : 10.200 lbs
  • Aveo : Niet beoordeeld
  • Kobalt : 1.000 lbs
  • Colorado : 1.600 pond
  • Corvette : Niet beoordeeld
  • Equinox : 3.500 pond
  • Express : 4.300 pond
  • HHR : 1.000 pond
  • Impala : 1.000 pond
  • Malibu : niet beoordeeld
  • Malibu Maxx : 1.000 pond
  • Monte Carlo : 1.000 pond
  • SSR : 2.500 pond
  • Silverado 1500 : 5.700 pond
  • Silverado 1500 Hybrid : 6.700 lbs
  • Silverado 1500 SS : 7.500 pond
  • Silverado 1500 HD : 8.300 lbs
  • Silverado 2500 HD : 10.100 lbs
  • Silverado 3500 HD : 9.500 lbs
  • Voorstedelijk 1500 : 7.500 lbs
  • Voorstedelijk 2500 : 7.900 lbs
  • Tahoe : 5.700 pond
  • TrailBlazer : 5.400 pond
  • TrailBlazer EXT : 5.000 lbs
  • Uplander : 3.500 pond

Modellen uit 2007

De Silverado 1500 kreeg een enorme klap qua capaciteit en daalde tot 4.600 pond voor de normale carrosserievorm. De Classic-editie behield de oudere, hogere beoordelingen. De Tahoe daalde ook aanzienlijk.

  • lawine 1500 : 7.200 lbs
  • Aveo / Aveo 5 : Niet beoordeeld
  • Kobalt : 1.000 lbs
  • Colorado : 1.900 pond
  • Corvette : Niet beoordeeld
  • Equinox : 3.500 pond
  • Express : 4.300 pond
  • HHR / HHR-paneel : 1.000 lbs
  • Impala : 1.000 pond
  • Malibu / Monte Carlo : 1.000 pond
  • Silverado 1500 : 4.600 pond
  • Silverado 1500 Classic : 5.700 pond
  • Silverado 1500 Hybrid Classic : 6.700 lbs
  • Silverado 1500 SS Classic : 7.500 lbs
  • Silverado 1500 HD Classic : 8.300 lbs
  • Silverado 2500 HD : 10.000 lbs
  • Silverado 2500 HD Classic : 10.100 lbs
  • Silverado 3500 : 9.600 pond
  • Silverado 3500 Classic : 9.500 pond
  • Voorstedelijk 1500 : 7.100 lbs
  • Voorstedelijk 2500 : 7.700 lbs
  • Tahoe : 4.500 pond
  • TrailBlazer : 5.400 pond
  • Uplander : 3.500 pond

2008-modellen

De Colorado kreeg hier eindelijk een bruikbaar trekvermogen van 3.000 lbs. De Tahoe Hybrid kwam de chat binnen met een respectabele 6.200 lbs en versloeg de gas-Tahoe.

  • lawine 1500 : 7.200 lbs
  • Aveo / Aveo 5 : Niet beoordeeld
  • Kobalt : 1.000 lbs
  • Colorado : 3.000 pond
  • Corvette : Niet beoordeeld
  • Equinox : 3.500 pond
  • Express : 4.300 pond
  • HHR / HHR-paneel : 1.000 lbs
  • Impala : 1.000 pond
  • Malibu / Malibu Classic / Malibu Hybrid : 1.000 lbs of niet beoordeeld
  • Silverado 1500 : 4.600 pond
  • Silverado 2500 HD : 10.000 lbs
  • Silverado 3500 HD : 9.600 lbs
  • Voorstedelijk 1500 : 7.100 lbs
  • Voorstedelijk 2500 : 9.600 lbs
  • Tahoe : 4.500 pond
  • Tahoe Hybrid : 6.200 lbs
  • TrailBlazer : 5.400 pond
  • Uplander : 3.500 pond

2009-modellen

De Avalanche daalde hard. Waarom? Waarschijnlijk problemen met de gewichtsverdeling of een vernieuwing van de aandrijflijn. De Traverse verscheen met een bescheiden beoordeling van 2.000 lbs.

  • lawine 1500 : 5.000 lbs
  • Aveo : Niet beoordeeld
  • Kobalt : 1.000 lbs
  • Colorado : 3.000 pond
  • Corvette : Niet beoordeeld
  • Equinox : 3.500 pond
  • Express 1500 : 4.300 lbs
  • Express 2500 : 6.300 lbs
  • Express 3500 : 6.200 lbs
  • HHR / HHR-paneel : 1.000 lbs
  • Impala : 1.000 pond
  • Malibu / Malibu hybride : niet beoordeeld
  • Silverado 1500 : 4.700 pond
  • Silverado 2500 HD : 10.000 lbs
  • Silverado 3500 HD : 9.700 lbs
  • Voorstedelijk 1500 : 5.100 lbs
  • Voorstedelijk 2500 : 9.600 lbs
  • Tahoe : 4.500 pond
  • Tahoe Hybrid : 6.200 lbs
  • TrailBlazer : 5.400 pond
  • Traverse : 2.000 lbs

Voor diepere datapunten zoals GVWR of laadvermogenlimieten, bekijk de specifieke Chevrolet-specificatiebladen hierboven.

Trekvermogen van Chrysler

Chrysler was bezig met een inhaalslag. De PT Cruiser was de enige die echt kon trekken in het compacte segment. De Aspen kwam laat op de markt voor full-size SUV’s, en dat was te zien aan de cijfers.

2006-modellen

  • 300 : 1.000 pond
  • **

GMC Sierra 2500 HD Trekkracht

De grote jongens in de GMC-line-up rommelen niet. Als u kijkt naar het trekvermogen van de GMC Sierra 2500 uit 2006**, staart u naar een stevige 10.500 kg. Dat aantal daalt slechts een haar tot 10.400 pond in 2007 en 2008, en tikt vervolgens weer aan tot 10.500 in 2009. De Sierra 3500 is ook een beest, hij schommelt in diezelfde jaren rond de 10.000 tot 10.100 pond.

Voor het lichte publiek begint de Sierra 1500 conservatief met 4.000 pond in 2006. Hij springt naar 4.800 pond voor de rest van het decennium. U wilt hybride efficiëntie met zwaar werk? De Yukon Hybrid kan 6.200 pond trekken. Dat is een serieus koppel voor een voertuig dat benzine probeert te besparen. De Yukon XL blijft tot 2009 constant op 7.100 lbs, waarna hij daalt naar 5.100 lbs. Waarom? Misschien waren ze bezorgd over de stabiliteit.

De Envoy en Envoy XL zijn oudere botten in het lichaam. Ze halen maximaal ongeveer 5.000 tot 5.300 pond. Niet veel, maar genoeg voor een kleine aanhanger. De Savana-busjes zijn werkpaarden. Het 2500-model weegt elk jaar 6.300 pond. De 3500 is iets lager met 6.200 pond. Laat u niet misleiden door de status van het busje; deze zijn gebouwd om te vervoeren.

Honda Pilot en Ridgeline Utility

Honda staat bekend om zijn betrouwbaarheid, niet noodzakelijkerwijs brute trekkracht. De Honda Ridgeline uit 2006 leidt het peloton met 5.000 lbs. Het houdt die lijn vast in 2008. Het model uit 2009 verdwijnt hier van de kaart, maar dat is een verhaal voor een andere keer.

De Pilot is de gezinsvervoerder. In 2006 en 2008 trekt hij 3.500 pond. De modellen uit 2007 en 2009 tonen streepjes, wat betekent dat ze niet geschikt zijn voor slepen in die specifieke configuraties. Verwarrend? Ja. De Odyssey-minivan bleef in 2006, 2008 en 2009 stabiel op 3.500 pond. Het model uit 2007 staat ook vermeld op 3.500 pond.

Auto’s? Doe geen moeite. De Accord en Civic wegen maximaal 1.000 tot 1.500 lbs. De Element is een robuuste kleine SUV met een capaciteit van 1.500 kg. De CR-V? Geen trekkracht. Periode. De S2000 is een sportwagen. Daar sleep je geen jetski mee.

Hummer H2- en H3-mogelijkheden

Hummer. De naam alleen al suggereert overdaad. De H2 uit 2006 doet 6.500 lbs. In 2008 stijgt dat aantal naar 3.000 kg en blijft daar tot en met 2009. De H2 Alpha uit 2006 kan 7.887 kg trekken. Vreemd specifiek. Ik vind het leuk.

De H3 is kleiner. Het maximum bedraagt ​​3.000 lbs voor alle jaren. De H3T-pick-up haalt in 2009 nog eens 1.400 pond op, wat neerkomt op 4.400 pond. Nog steeds geen truck killer, maar wel respectabel voor een compacte off-roader. De H3 verandert nooit zijn limiet. Hij zit daar maar en ziet er stoer uit.

Hyundai Santa Fe en Tucson-limieten

De trekaantallen van Hyundai zijn bescheiden. De Santa Fe begint sterk met 2.700 pond in 2006. Vervolgens zakt hij naar 1.650 pond in 2007 en houdt die lijn vast tot en met 2008. De Genesis uit 2009 heeft geen beursgenoteerde beoordeling. Misschien was het nog niet klaar.

De Tucson is consistent op 1.000 lbs. De Elantra begint in 2006 op 1.500 lbs, maar zakt naar 750 lbs in 2007 en 2008. De Azera en Sonata blijven steken op 1.000 lbs. De Tiburon? Nul. Het is een coupé. Met een coupé trek je niet. De Veracruz, een grotere SUV, heeft geen beoordeling. Teleurstellend voor een auto van dat formaat.

Infiniti QX56 luxe trekhaak

Luxe betekent niet dat je niet kunt vervoeren. De Infiniti QX56 is een tank. Hij trekt 9.000 pond in 2006 en 2007. De modellen uit 2008 en 2009 tonen streepjes voor sommige trims, maar de QX56 uit 2009 haalt nog steeds 9.000 pond. Dat is bijna vrachtwagengebied voor een luxe SUV.

De FX-serie is de prestatie-crossover. De FX35 en FX45 trekken 3.500 lbs. De FX50 in 2009 doet ook 3.500 lbs. De G35-, M35- en M45-sedans zijn beperkt tot 1.000 lbs. De Q45 en EX35 hebben geen beoordelingen. Blijf bij de SUV als u moet slepen. De sedan-ophanging is er niet voor gebouwd.

Isuzu Ascender en i-serie

Isuzu is nu een niche, maar in 2006 deed het er toe. De Ascender is de grote. Van 2006 tot 2008 trekt hij elk jaar 5.300 kg. De vrachtwagens uit de i-serie zijn kleiner. De i-280 uit 2006 weegt 1.700 pond. De i-290 verbetert tot 2.100 lbs in 2007 en 2.200 lbs in 2008.

De i-370 begint bij 4.000 lbs in 2007. Vervolgens springt hij naar 5.500 lbs in 2008. Dat is een grote stap vooruit. De i-350 in 2006 doet 4.000 lbs. Als je een middelgrote vrachtwagen nodig hebt die echt kan werken, dan is de Isuzu i-370 uit 2008 degene om naar te kijken.

Jaguar en Jeep Wrangler veiligheidsbeugels

Bij Jaguar draait alles om stijl. Sleepbeoordelingen? Geen. De S-Type, X-Type, XJ8, XJR, XK, XKR, XF en Coupé vertonen allemaal streepjes. Met een Jaguar sleept u geen boot. Het is er niet voor gebouwd. De vering is te zacht. De gewichtsverdeling zou een nachtmerrie zijn. Probeer het gewoon niet.

Jeep is anders. De Wrangler is capabel maar beperkt. Hij trekt 1.000 kg. Elk jaar. 2006 tot 2009. De Wrangler Unlimited is hetzelfde. 1.000 pond. De Liberty begint bij 3.500 pond in 2006 en 2007. Vervolgens zakt hij naar 2.000 pond in 2008 en 2009. Waarom deze daling? Remkoeling? Framesterkte? Wie weet. De Grand Cherokee en Commander blijven stabiel op 3.500 lbs. De Compass en Patriot zijn klein, dus ze wegen maximaal 1.000 lbs.

Kia Sorento en Borrego Sterkte

Kia heeft zijn spel opgevoerd. De Sorento begon in 2006 zonder rating. In 2007 en 2008 bereikte hij 5.000 pond. De Borrego uit 2009 doet ook 5.000 lbs. De Sportage is consistent op 1.500 pond. De Optima sedan trekt 2.000 pond. De Sedona-minivan weegt in 2007 3.500 pond.

De Rondo heeft geen beoordeling. De Rio heeft geen beoordeling. Blijf bij de SUV’s als u moet slepen. De Sorento en Borrego zijn de zware spelers in het Kia-gamma voor 2006-2009.

Land Rover Range Rover Vermogen

Land Rover weet hoe hij moet trekken. De LR3 en Range Rover wegen allebei 7.700 pond in 2006. De Range Rover Sport weegt ook 7.700 pond. In 2007 stijgt de Sport naar 7.716 pond. Precisie.

De LR3 en Range Rover uit 2008 tonen streepjes. De Sport blijft op 7.716 lbs. Dan

Een Lexus koop je niet om te trekken. Je koopt het om geruisloos aan te komen. Maar als je naar een tafel vol streepjes staart voor de ES 330, GS 300 of IS 350 uit 2006, is het antwoord duidelijk: ze zijn niet voor deze taak gebouwd. De enige uitzonderingen in die opstelling waren de zware hitters. De GX 470 en de kolos LX 470 konden 6500 lbs trekken. Dat is serieuze kracht voor een luxe off-roader. Als je een boot of een grote aanhangwagen moest vervoeren, was de LS 430 er als back-upplan, met een maximum van 2000 pond. De RX 330 en de hybride RX 400h boden een middenweg van 3500 lbs.

In 2007 arriveerde de ES 350 met dezelfde beperking. Geen slepen. De GS 350 en GS 450h volgden dit voorbeeld. De RX 350 en RX 400h bleven stabiel op 3500 lbs. Pas in 2008 veranderde er iets in het crossoversegment. De RX 350 daalde tot 2000 pond. De RX 400h deed hetzelfde. Ondertussen maakte de LX 570 zijn debuut met een capaciteit van 8500 lb. Dat is een enorme sprong voorwaarts ten opzichte van zijn voorganger.

De GX 470 behield zijn rating van 6500 lbs tot en met 2009. Maar kijk eens naar de LX 570. Hij bleef op 8500 lbs. Dat is het getal dat u moet onthouden als u op zoek bent naar Lexus-trekvermogen voor zware ladingen. Al het andere in het Lexus-gamma van 2006 tot 2009 is óf een luxe sedan met nulrating, óf een middelgrote SUV die worstelt met de limieten van 2000 tot 3500 kg.

De Lincoln en Mercury-matrix

Lincoln rommelde niet met hun vrachtwagens. De Mark LT was een werkpaard. Van 2006 tot en met 2009 had hij een stabiel trekvermogen van 8900 pond. Dat is bijna negen ton. Als u een zware last moet trekken, is dit het gewenste aantal. De Navigator was de consistente keuze voor gezinnen, met een gewicht van 6000 pond in alle vier de jaren.

De kleinere sedans en coupés waren strikt licht. De stadsauto had een maximumgewicht van 2000 pond. De MKX begon in 2007 met een limiet van 2000 lb. De MKZ had geen rating. De MKS uit 2009 had een verrassende capaciteit van 1000 pond, waarschijnlijk vanwege het delen van het platform met de Ford Taurus.

Mercury volgde een soortgelijk pad, grotendeels omdat ze platforms deelden met Ford. De Mountaineer en de Monterey boden beide 3500 pond. De Grand Marquis was beperkt tot 1500 pond. De Mariner, zowel standaard als hybride, bereikte respectievelijk 1500 lbs en 1000 lbs. De Sable en Montego waren lichte opties met een gewicht van 1000 pond. Als u op zoek bent naar Mercury-trekvermogen voor iets wezenlijks, dan is de Mountaineer uw enige echte optie in dit tijdperk.

Mazda’s utilitaire kern

Mazda’s vrachtwagens uit de B-serie waren de onbezongen helden van deze dataset. De B4000 was de koning en trok in 2006, 2008 en 2009 3140 pond. De B3000 zat net onder de 2500 pond. De B2300 zweefde rond de 1600 lbs.

De SUV’s vertelden een ander verhaal. Het eerbetoon was beperkt tot 1500 pond. De hybride Tribute verhoogde dat tot 2000 pond. De CX-9 en CX-7 hadden beide een vermogen van 2000 lbs. De MPV, een minivan die je misschien niet verwacht te trekken, kon 2000 pond aan.

De Mazda3, Mazda5, Mazda6 en RX-8? Nul. Het zijn lichtgewicht platforms. Ze zijn niet voor aanhangwagens. De Eclipse en Endeavour hadden wisselende kijkcijfers, maar de Endeavour woog in 2006 en 2008 op 3500 lbs. De Outlander was een bescheiden 1500 tot 2000 lbs. De Raider, in wezen een rebadged Dodge Dakota, trok 4000 tot 4050 pond.

Mercedes-Benz: de offroad-spike

Mercedes maakte in 2007 een duidelijke breuk. Voordien bleven de ML350 en ML500 steken op 2000 lbs. Toen kwamen de GL en de G-Klasse. De G500 trok 7000 pond. De GL320 bereikte 7500 pond. De GL450 en GL550 bereikten ook 7500 lbs. De ML-modellen sprongen naar 7200 lbs. Dit was een aanzienlijke upgrade van de mogelijkheden voor hun SUV-assortiment.

De G55 AMG mengde zich in 2008 in de strijd met een rating van 7000 lb. De ML63 AMG kwam overeen met de standaard ML met een gewicht van 7200 lbs. In 2009 ging de R-Klasse het gesprek aan met een capaciteit van 3500 pond. Dit is een belangrijk datapunt voor iedereen die zich afvraagt ​​hoeveel kan een Mercedes R-Klasse uit 2009 trekken. Het is 3500 pond. De GL- en ML-modellen bleven respectievelijk 7500 en 7200 lbs. De sedans en coupés bleven op nul staan.

Mitsubishi’s nichekeuzes

De trekcijfers van Mitsubishi waren inconsistent, waarschijnlijk als gevolg van platformwijzigingen. De Endeavour daalde van 3500 lbs in 2006 naar 2000 lbs in 2007 en vervolgens terug naar 3500 lbs in 2008. De Outlander woog stabiel 1500 lbs en steeg lichtjes naar 2000 lbs in 2007.

De Raider was de uitschieter. Hij trok 4050 pond in 2006 en 4000 pond in 2007 en 2008. De Lancer had een rating van 1000 pond in 2006, maar verloor deze in latere jaren. De Eclipse en Galant hebben nooit trekbevoegdheden aangeboden.

Nissans robuuste aanwezigheid

Nissan had in dit tijdperk behoorlijk wat spierkracht. The Frontier en Titan waren de sterren. Beiden hadden een capaciteit van respectievelijk 6300 pond en 6500 pond gedurende de periode 2006 tot 2009. De Armada had ook een capaciteit van 6500 pond.

De Pathfinder was een stevige 6000 lbs. De Xterra woog 5000 pond. De Murano en Quest hadden een maximumgewicht van 3500 pond. Toen de Rogue in 2008 arriveerde, was hij een lichte optie met een gewicht van 1000 pond.

De sedans stonden overal op de kaart. De Altima, Maxima, Sentra en Versa wogen meestal 1000 pond of nul. De GT-R en 350Z hadden geen trekvermogen. Ze zijn gebouwd voor snelheid, niet voor slepen.

Waarom deze cijfers ertoe doen

Je vraagt je misschien af waarom sommige auto’s geen trekvermogen hebben, terwijl andere er duizenden hebben. Het komt neer op frameconstructie en koelsystemen. Sedans zoals de Lexus IS of de Nissan Altima missen de versterkte subframes aan de achterkant en de zware transmissies die nodig zijn om de stress aan te kunnen. SUV’s en vrachtwagens hebben een carrosserie-op-frame-ontwerp of een rigide unibody-ontwerp met specifieke trekhaken.

De daling van de RX 350 van 3500 lbs naar 2000 lbs tussen 2006 en 2008 is ook veelzeggend. Het suggereert een verschuiving in de technische prioriteiten of een verandering in de manier waarop Lexus zijn grenzen berekende. Controleer altijd de deurpoststicker. De gegevens die we hier hebben zijn algemeen. Uw specifieke voertuig heeft mogelijk een fabriekssleeppakket dat dingen verandert.

Als u een gebruikte auto koopt om te slepen, gok dan niet. Kijk naar het jaar. Kijk naar het model. De Lexus RX 350 uit 2008 is een ander beest dan het model uit 2006. De R-Klasse uit 2009 is een unieke inzending in het Mercedes-gamma. De Nissan Titan en Frontier zijn consistente werkpaarden. De Lincoln Mark LT is een luxe truck met serieuze capaciteiten.

Er is hier een nuance. Een limiet van 2000 pond is niet alleen een getal. Dit betekent dat u geen beladen caravan mag trekken. Het betekent dat u beperkt bent tot een kleine aanhangwagen of een motorkar. De limiet van 8500 lb van de LX 570 of Mark

Pontiac en de grenzen van het slepen

Pontiac probeerde de laatste jaren relevant te blijven, maar slepen was niet echt hun sterke punt. Als u naar een Pontiac uit 2006-2009 kijkt, moet u het model zorgvuldig controleren. De meeste sedans zoals de G6, Grand Prix en G5 werden beoordeeld voor een bescheiden 1.000 pond. Dat is nauwelijks genoeg voor een kleine aanhanger of een jetski, als je hem maar licht houdt.

De uitzonderingen vertellen een ander verhaal. De Montana SV6- en Torrent-SUV’s konden 3.500 pond trekken. Dat plaatst ze in dezelfde klasse als middelgrote vrachtwagens uit die tijd. De G8 sedan, die in 2008 arriveerde, verhoogde dat tot 2.000 pond. Stevig. Maar denk er niet eens aan om met een Solstice te slepen. Het is een roadster, geen werkpaard. De Vibe ging iets beter over en stond in 2006 en 2007 op 1.500 pond, voordat hij in 2009 daalde naar 1.000. Waarom? Waarschijnlijk gewichtsverdeling of beperkingen van het koelsysteem. Controleer de deurpoststicker.

Porsche Cayenne-mogelijkheden

Porsche heeft de reputatie dat prestaties belangrijker zijn dan bruikbaarheid. De Cayenne weerlegt die mythe, althans in termen van ruwe cijfers. Van 2006 tot en met 2009 had de Cayenne een consistent trekvermogen van 7.716 pond. Dat is enorm. Het verslaat de meeste grote Amerikaanse vrachtwagens van die tijd.

Ondertussen de 911, Boxster en Cayman? Nul. Bevestig geen aanhanger aan een sportwagen met middenmotor. De technische focus ligt volledig op handling en acceleratie. Het toevoegen van spanning op de trekhaak zou het chassis in gevaar brengen. Blijf bij de SUV als u spullen moet vervoeren.

Saab’s zware werk

Saab wordt vaak geassocieerd met sedans met turbocompressor, maar hun vrachtwagenplatform, de 9-7X, vertelde een ander verhaal. Van 2006 tot 2009 kon de 9-7X tot 5.500 pond trekken. Hij deelde zijn botten met de GMC Yukon, dus hij had het frame om hem te ondersteunen.

De 9-5 sedan behaalde een respectabele 3.500 pond. De 9-3 werd afgetopt op 2.000 pond. Als je de 9-2X had, keek je ook naar 2.000 pond. Saab heeft deze auto’s afgesteld op veiligheid en efficiëntie, niet op brute kracht, maar ze schuwden de praktische grenzen niet.

De veelzijdigheid van Saturnus

Saturnus probeerde opties aan te bieden. De Relay-minivan kon 3.500 pond trekken. Dat is handig voor het vervoeren van familie en bagage. De VUE, vooral de hybride versie, had een waarde van 1.500 pond. De Aura en Ion waren beperkt tot 1.000 pond. De Outlook verhoogde dat tot 2.000 pond.

Als je probeerde te slepen met een Sky roadster of een Astra hatchback, kwam je leeg over. Saturnus begreep wie hun klanten waren. Minivan-chauffeurs hadden hulp nodig. Sedan-chauffeurs niet.

Scion en Smart: geen slepen

Scion en slimme auto’s zijn ontworpen voor stedelijke omgevingen. De tC, xB en xD zijn niet gebouwd om te slepen. Nulcapaciteit over alle jaren van 2006 tot 2009. De smart fortwo, geïntroduceerd in 2008, had ook geen trekvermogen. Dit zijn stadsauto’s. Houd ze op de stoep.

Het AWD-voordeel van Subaru

Subaru maakte voor het slepen gebruik van zijn symmetrische vierwielaandrijving. De B9 Tribeca kon 3.500 pond aan. De Baja, die in feite een pick-up sedan was, haalde 2.400 pond. De Forester woog in 2006 en 2007 op 2.400 pond en viel vervolgens uit de beoordeling voor 2008 en 2009. Misschien realiseerden ze zich dat de koelsystemen de hitte van zware ladingen niet aankonden?

The Legacy en Outback waren hier het brood en de boter. Zowel sedans als wagons konden van 2006 tot 2009 2.700 pond trekken. De Impreza-wagen en de Outback Sport hadden een nominaal vermogen van 2.000 pond. WRX- en STI-modellen hadden geen beoordeling. Met een rallyauto sleep je niet.

Suzuki’s XL7-kracht

Suzuki richtte zich op compacte SUV’s. De XL7 was de koning van hun assortiment op het gebied van slepen. Het begon bij 3.000 pond in 2006 en steeg vervolgens naar 3.500 pond in 2007 en 2008. In 2009 verdween de rating. Hebben ze het sleeppakket stopgezet? Of alleen het model? De Grand Vitara bleef de eerste paar jaar constant op 3.000 pond, maar zakte daarna in.

De kleinere auto’s zoals de Forenza, Reno en Verona waren beperkt tot 1.000 pond. De Equator en SX4 hadden geen rating. Suzuki kende zijn plaats op de markt.

Toyota’s robuuste assortiment

Toyota heeft deze auto’s gebouwd om lang mee te gaan, en hun trekvermogen weerspiegelt dat. De toendra was een beest. In 2006 kon hij 6.800 pond trekken. In 2007 en 2008 daalde het tot 4.800 pond, waarschijnlijk als gevolg van emissievoorschriften of nieuwe chassisontwerpen. De Sequoia groeide in de loop van de tijd. Van 6.500 pond in 2006 steeg het naar 7.800 in 2008 en bereikte het 9.935 pond in 2009. Dat is een serieuze capaciteit.

De 4Runner en FJ Cruiser haalden allebei 5.000 pond. De Land Cruiser begon op 6.500, ging naar 8.500 en eindigde op 9.935 pond. De Sienna en Tacoma bleven rond de 3.500 pond hangen.

Kleinere auto’s zoals de Camry, Corolla en RAV4 waren beperkt tot 1.000 tot 1.500 pond. De Highlander Hybrid verbeterde in de loop van de tijd, beginnend bij 2.000 pond en bereikte 3.500 pond in 2009. Toyota optimaliseerde hun hybridesystemen voor koppelafgifte, wat hielp.

Volkswagen’s Touareg Power

Volkswagen vermeed over het algemeen slepen. De Golf, Jetta, Passat en Kever hadden geen beoordeling. De Routan-minivan kon 2.000 pond trekken. De Tiguan behaalde 2.200 pond.

Maar de Touareg. De Touareg kon 7.716 pond trekken. Het paste bij de Porsche Cayenne omdat ze hetzelfde platform deelden. Als je zwaar moet trekken en Europese techniek wilt, is de Touareg het antwoord. Vermijd gewoon de kleinere sedans en coupés.

Waarom deze cijfers ertoe doen

Je zou kunnen denken dat deze beoordelingen slechts papieren oefeningen zijn. Dat zijn ze niet. Als u het maximale trekvermogen overschrijdt, worden de transmissie, de remmen en het frame belast. Het maakt garanties ongeldig. Het schept aansprakelijkheid als u een ongeval krijgt.

Controleer het specifieke jaar en model. Een Land Cruiser uit 2008 kan meer trekken dan een model uit 2006. Een Toyota Tundra uit 2009 kan minder trekken dan een model uit 2006. De cijfers verschuiven. Verifieer altijd.

De links naar ‘Meer specificaties’ voor GVWR, laadvermogen en leeggewicht zijn er niet voor niets. Het trekvermogen is slechts een stukje van de puzzel. Het laadvermogen heeft invloed op de hoeveelheid vracht die u in het voertuig zelf kunt vervoeren. Als uw lading vol is, kunt u niet veel trekken. Het is een balans.

Laatste gedachten over nut

Niet elke auto is gebouwd voor hetzelfde werk. Sportwagens zoals de 911 en Solstice zijn om te rijden. Sedans zoals de G6 en Jetta zijn voor woon-werkverkeer. SUV’s en vrachtwagens zoals de Cayenne, Tundra en XL7 zijn bedoeld om te vervoeren.

Als u een boot, een aanhangwagen of zwaar materieel moet slepen, kijk dan eens naar de SUV’s en vrachtwagens. Vermijd de roadsters en kleine luiken. De cijfers liegen niet. Ze vertellen je wat de ingenieurs bedoelden. Respecteer de grenzen.

Het grootste deel van het Volvo-assortiment uit het begin van de jaren 2000 was niet gebouwd om zware lasten te trekken. Als je naar een Volvo S60 uit 2006 kijkt, behoor je tot een kleine minderheid. Die sedan kon tot 3.300 pond aan. Dat is een behoorlijk gewicht voor een compacte zakenauto. Maar al het andere in datzelfde modeljaar? Niets.

De C70. De S40. De S80. De V50. De V70. De XC70. De XC90.

Ze vermeldden allemaal nul pond voor trekvermogen.

Het lijkt een gat in de markt. Een gat dat jarenlang niet is opgevuld.

Het tijdperk van nulslepen

Kijk naar de gegevens van 2007. Het patroon herhaalt zich. Elk model, van C30 tot XC90, toont een streepje. Een nulwaarde. Fabrikanten laten vaak de trekspecificaties achterwege als een voertuig niet geschikt is voor een aanhangwagen. Voor Volvo’s uit deze tijd betekende dit dat het chassis, de koelsystemen en de transmissievloeistoffen simpelweg niet waren ontworpen voor de extra belasting.

De Volvo XC90 uit 2008 ziet er misschien uit alsof hij moet trekken. Het is een middelgrote SUV. Maar de tafel zegt nee. De Volvo S60 uit 2009 is er nog steeds, maar wederom geen cijfer. Gewoon lege ruimte.

Waarom doet dit er toe? Want bij modern slepen gaat het om meer dan alleen motorvermogen. Het gaat over warmtemanagement. Het gaat over de geometrie van de ophanging onder belasting. Het gaat om het vermogen van de transmissie om in een versnelling te blijven zonder oververhitting. Begin jaren 2000 misten Volvo’s de specifieke technische pakketten die nodig waren om die capaciteit te certificeren.

Ontbrekende gegevenspunten

Als u met een van deze auto’s probeert te slepen, vindt u in deze tabel geen hulp. De gegevens zijn strikt negatief.

  • 2006: Alleen de S60 had een beoordeling (3.300 lbs).
  • 2007–2009: Nul modellen in de C-serie, S-serie, V-serie en XC-serie hadden een vermeld trekvermogen.

Hierdoor hebben eigenaren van deze voertuigen een harde limiet. Je kunt niet zomaar een trekhaak toevoegen en gaan. De fabrikant keurde het niet goed.

Gerelateerde specificaties om te overwegen

Als je niet kunt slepen, wat kunnen deze auto’s dan doen? Ze hebben nog steeds gewichtslimieten. Je moet het verschil begrijpen tussen wat de auto weegt en wat hij kan dragen.

  • Volvo GVWR: Brutogewicht van het voertuig. Het totale maximale gewicht van de auto zelf plus passagiers, vracht en brandstof.
  • Volvo GAWR: Bruto asgewicht. Hoeveel gewicht elke as kan dragen.
  • Volvo GCWR: bruto gecombineerd gewicht. Het totale gewicht van de auto plus eventuele aanhanger. (Waarschijnlijk niet van toepassing als het trekvermogen nul is).
  • Volvo laadvermogen: Hoeveel spullen u in de kofferbak of cabine kunt stoppen.
  • Volvo Rijklaar gewicht: Het gewicht van de lege auto.
  • Volvo Payload: Het totale gewicht aan passagiers en vracht dat de auto kan vervoeren.

Het kennen van uw laadvermogen is nuttiger dan het kennen van uw trekvermogen als uw trekvermogen onbestaande is. Overbelast de achtervering niet