Průvodce tažnou kapacitou pro roky 2006-2009 Acura, Audi, BMW, Buick a Cadillac

16

Kapacita tažení není doporučením. To je tvrdý limit stanovený inženýry, kteří strávili měsíce testováním toho, jaké zatížení ocelové a hliníkové konstrukce vydrží. Při překročení tohoto limitu hrozí zničení převodovky, zhoršení ovladatelnosti nebo prostě porucha na dálnici. Většina lidí kontroluje uživatelskou příručku svého vozu. To je správné. Pokud se ale prohrabáváte starými manuály nebo se snažíte najít tažné zařízení, které má vyšší limity, než je skutečná tažná kapacita vašeho kamionu, musíte vědět, odkud pocházejí skutečná čísla.

Závěs může unést 10 000 liber. Vaše auto to možná nezvládne. Vždy se řiďte hodnocením výrobce vašeho konkrétního vozidla.

Níže jsou uvedeny údaje pro modely Acura, Audi, BMW, Buick a Cadillac od roku 2006 do roku 2009.

Nikdy nepřekračujte kapacitu tažení vozidla. To ovlivňuje brzdný výkon a může poškodit převodovku.

Tažná kapacita Acura

Během této éry Acura vyrobila několik vozidel vhodných pro tažení. Většina sedanů je omezena na 1 000 liber. Pokud potřebujete táhnout těžší náklady, podívejte se na MDX.

2006

  • MDX: 3 500 lb.
  • RL: 1 000 liber
  • RSX: 1 500 GBP
  • TL: 1 000 liber
  • TSX: Nehodnoceno

2007

  • MDX: 5 000 GBP (výrazné zlepšení oproti roku 2006)
  • RL: 1 000 liber
  • RDX: 1 500 liber.
  • TL: 1 000 liber
  • TSX: 1 000 GBP

2008

  • MDX: 5 000 liber.
  • RL: 1 000 liber
  • RSX: 1 500 GBP
  • TL: 1 000 liber
  • TSX: 1 000 GBP

2009

  • MDX: 5 000 liber.
  • RL: 1 000 liber
  • RSX: 1 500 GBP
  • TSX: 1 000 GBP

Další funkce Acura:
* Celková hmotnost vozidla Acura (GVWR)
* Celková hmotnost nápravy Acura (GAWR)
* Hodnocení hrubé kombinované hmotnosti Acura (GCWR)
* Kapacita užitečného zatížení Acura
* Pohotovostní hmotnost Acura
* Užitečné zatížení Acura

Tažná kapacita Audi

Audi bylo opatrné. Po celá léta neměla jejich sestava žádné hodnocení odtahu. Výjimkou byla Q7, která byla postavena na platformě, která takovou hmotnost skutečně zvládla.

2006

  • A3: Nehodnoceno
  • A4: Nehodnoceno
  • A6: Nehodnoceno
  • A8: Nehodnoceno
  • S4: Nehodnoceno
  • TT: Nehodnoceno

2007

  • A3: Nehodnoceno
  • A4: Nehodnoceno
  • A6: Nehodnoceno
  • A8: Nehodnoceno
  • Q7: 5 500 liber.
  • RS4: Nehodnoceno
  • S4: Nehodnoceno
  • S6: Nehodnoceno
  • S8: Nehodnoceno

2008

  • A3: Nehodnoceno
  • A4: Nehodnoceno
  • A5: Nehodnoceno
  • A6: Nehodnoceno
  • A8: Nehodnoceno
  • Q7: 5 500 liber.
  • R8: Nehodnoceno
  • RS4: Nehodnoceno
  • S4: Nehodnoceno
  • S5: Nehodnoceno
  • S6: Nehodnoceno
  • S8: Nehodnoceno
  • TT: Nehodnoceno

2009

  • A3: Nehodnoceno
  • A4: Nehodnoceno
  • A5: Nehodnoceno
  • A8: Nehodnoceno
  • Q7: 5 500 liber.
  • R8: Nehodnoceno
  • S4: Nehodnoceno
  • S5: Nehodnoceno
  • S8: Nehodnoceno
  • TT: Nehodnoceno

Další funkce Audi:
* Celková hmotnost vozidla Audi (GVWR)
* Celková hmotnost nápravy Audi (GAWR)
* Celková hmotnost kombinace Audi (GCWR)
* Nosnost Audi
*Pohotovostní hmotnost Audi
* Užitečná hmotnost Audi

tažná kapacita BMW

BMW změnilo kurz v roce 2008. Dříve mohla tahat pouze SUV řady X. Vozy řady 1, 3 a 5 byly výhradně osobní vozy bez hodnocení tažení. X5 a X6 změnily hru.

2006

  • 325: Nehodnoceno
  • 330: Nehodnoceno
  • 525: Nehodnoceno
  • 530: Nehodnoceno
  • 550: Nehodnoceno
  • 650: Nehodnoceno
  • 750: Nehodnoceno
  • 760: Nehodnoceno
  • M3: Nehodnoceno
  • M5: Nehodnoceno
  • M6: Nehodnoceno

Polovina roku 2000 byla chaotickým obdobím pro specifikace tažení. Výrobci přešli na nové platformy, představili hybridní modely a neustále upravovali elektrárny. Pokud se díváte na ojetý nákladní automobil nebo SUV z tohoto období, čísla na výrobním štítku nemusí odpovídat možnostem povoleným pro vaše VIN. Níže uvedené údaje odrážejí maximální nosnost z výroby. Neberou v úvahu užitečné zatížení, což je skrytý důvod, proč plány odtahu selhávají.

Tažná kapacita pro Chevrolet

Chevrolet měl svou vlastní specifickou hierarchii. Nákladní vozy řady 1500 často v určitých letech předčily starší modely 2500 díky hybridním pohonným jednotkám. Řada Silverado byla dříč, ale neignorujte Tahoe pro lehké tažení, pokud potřebujete dostatek prostoru pro cestující.

Modely 2006

Byl to silný rok pro těžká nákladní vozidla. Silverado 2500 HD dosáhl vrcholu na něco málo přes 10 000 liber.

  • Avalanche 1500 : 7 300 liber.
  • Avalanche 2500 : 10 200 liber.
  • Aveo : Není určeno pro tažení
  • Kobalt : 1000 liber
  • Colorado : 1 600 liber
  • Corvette : Není určeno pro tažení
  • Equinox : 3 500 liber
  • Expres : 4 300 liber
  • HHR : 1 000 liber
  • Impala : 1 000 liber
  • Malibu : Není určeno pro tažení
  • Malibu Maxx : 1 000 liber.
  • Monte Carlo : 1 000 liber
  • SSR : 2 500 liber
  • Silverado 1500 : 5 700 liber.
  • Silverado 1500 Hybrid : 6 700 lb.
  • Silverado 1500 SS : 7 500 lb.
  • Silverado 1500 HD : 8 300 lb.
  • Silverado 2500 HD : 10 100 lb.
  • Silverado 3500 HD : 9 500 lb.
  • Příměstská 1500 : 7 500 liber.
  • Příměstská 2500 : 7 900 liber.
  • Tahoe : 5 700 liber.
  • TrailBlazer : 5 400 lb.
  • TrailBlazer EXT : 5 000 lb.
  • Uplander : 3 500 liber.

Modely 2007

Užitečná nosnost Silverado 1500 byla zasažena a klesla na 4 600 liber pro standardní styl karoserie. Klasická verze si zachovává vyšší výkon ze starších modelů. Tahoe také utrpěla značnou ztrátu kapacity nákladu.

  • Avalanche 1500 : 7 200 liber.
  • Aveo / Aveo 5 : Není určeno pro tažení
  • Kobalt : 1000 liber
  • Colorado : 1 900 liber
  • Corvette : Není určeno pro tažení
  • Equinox : 3 500 liber
  • Expres : 4 300 liber
  • HHR / HHR Panel : 1 000 liber
  • Impala : 1 000 liber
  • Malibu / Monte Carlo : 1 000 GBP
  • Silverado 1500 : 4 600 lb.
  • Silverado 1500 Classic : 5 700 lb.
  • Silverado 1500 Hybrid Classic : 6 700 lb.
  • Silverado 1500 SS Classic : 7 500 lb.
  • Silverado 1500 HD Classic : 8 300 lb.
  • Silverado 2500 HD : 10 000 lb.
  • Silverado 2500 HD Classic : 10 100 lb.
  • Silverado 3500 : 9 600 liber.
  • Silverado 3500 Classic : 9 500 lb.
  • Příměstská 1500 : 7 100 liber.
  • Příměstské 2500 : 7 700 liber.
  • Tahoe : 4 500 liber.
  • TrailBlazer : 5 400 lb.
  • Uplander : 3 500 liber.

Modely 2008

Colorado konečně získá použitelnou hodnotu pro tažení 3000 liber. Tahoe Hybrid se připojuje k řadě úctyhodných 6 200 liber, čímž překonává Tahoe na plynový pohon.

  • Avalanche 1500 : 7 200 liber.
  • Aveo / Aveo 5 : Není určeno pro tažení
  • Kobalt : 1000 liber
  • Colorado : 3 000 liber
  • Corvette : Není určeno pro tažení
  • Equinox : 3 500 liber
  • Expres : 4 300 liber
  • HHR / HHR Panel : 1 000 liber
  • Impala : 1 000 liber
  • Malibu / Malibu Classic / Malibu Hybrid : 1 000 lb nebo není určeno k tažení
  • Silverado 1500 : 4 600 lb.
  • Silverado 2500 HD : 10 000 lb.
  • Silverado 3500 HD : 9 600 lb.
  • Příměstská 1500 : 7 100 liber.
  • Příměstská 2500 : 9 600 liber.
  • Tahoe : 4 500 liber.
  • Tahoe Hybrid : 6 200 liber.
  • TrailBlazer : 5 400 lb.
  • Uplander : 3 500 liber.

Modely 2009

Avalanche utrpěla dramatickou ztrátu nosnosti. Proč? Pravděpodobně kvůli problémům s rozložením hmotnosti nebo modernizací pohonných jednotek. Traverse přišel na skromné ​​2000 liber.

  • Avalanche 1500 : 5000 liber
  • Aveo : Není určeno pro tažení
  • Kobalt : 1000 liber
  • Colorado : 3 000 liber
  • Corvette : Není určeno pro tažení
  • Equinox : 3 500 liber
  • **Expres 150

Tažné zařízení GMC Sierra 2500 HD

Těžké váhy v sestavě GMC si nedělají legraci. Pokud se díváte na tažnou kapacitu GMC Sierra 2500 z roku 2006, díváte se na solidních 10 500 liber. Toto číslo mírně klesne na 10 400 liber v letech 2007 a 2008 a poté se vrátí na 10 500 liber v roce 2009. Sierra 3500 je také mocná bestie, která se ve stejných letech pohybuje mezi 10 000 a 10 100 librami.

V segmentu lehkých nákladních vozidel začíná Sierra 1500 na konzervativních 4 000 librách pro rok 2006. Toto číslo pak prudce stoupne na 4 800 liber po zbytek desetiletí. Chcete hybridní účinnost s možností těžkého tažení? Yukon Hybrid může táhnout 6200 liber. To je vážný točivý moment pro vozidlo, které chce šetřit palivo. Yukon XL zůstává stabilní na 7 100 librách až do roku 2009, kdy toto číslo klesne na 5 100 liber. Proč? Možná měli obavy o stabilitu.

Envoy a Envoy XL jsou starší modely. Jejich maximální zatížení se pohybuje kolem 5 000-5 300 liber. Nic moc, ale na malý trailer to stačí. Dodávky Savana jsou pracovní koně. 2500 dosahuje 6 300 liber každý rok uvedený. 3500 je o něco nižší na 6 200 librách. Nenechte se zmást stavem dodávky; tato vozidla jsou určena k přepravě zboží.

Užitečné funkce Honda Pilot a Ridgeline

Honda je známá svou spolehlivostí, ne nutně hrubou tažnou silou. Honda Ridgeline z roku 2006 vede skupinu s 5 000 lbs. Tuto laťku drží v roce 2008. Model z roku 2009 zde mizí z hitparád, ale to je příběh na jindy.

Pilot je rodinný dopravce. V letech 2006 a 2008 vytáhl 3500 liber. Na modelech 2007 a 2009 je zobrazena pomlčka, což znamená, že neměly hodnocení tažení nebo nebyly k dispozici pro tažení v těchto konkrétních konfiguracích. Zmatený? Ano. Minivan Odyssey se v letech 2006, 2008 a 2009 držel stabilně na 3 500 librách. Model z roku 2007 je rovněž uveden na 3 500 librách.

Auta? Nemá cenu ztrácet čas. Accord a Civic mají maximální nosnost 1 000 až 1 500 liber. Element je robustní malé SUV s tažnou kapacitou 1500 liber. CR-V? Žádné hodnocení odtahu. Tečka. S2000 je sportovní vůz. Nebudete s ním tahat vodní skútry.

Vlastnosti Hummer H2 a H3

Hummer. Už samotný název napovídá o nadbytečnosti. 2006 H2 táhne 6500 liber. Do roku 2008 toto číslo stoupne na 8 200 liber a zůstane tam až do roku 2009. 2006 H2 Alpha může táhnout 7 887 liber. Zvláštní konkrétně. líbí se mi.

H3 je menší. To je omezeno na 3 000 £ na všechny roky. Snímač H3T z roku 2009 přidává dalších 1 400 liber a dosahuje 4 400 liber. Pořád to není zabiják kamionů, ale na kompaktní SUV slušné. H3 nikdy nemění svůj limit. Jen tam sedí a vypadá cool.

Hyundai Santa Fe a Tucson Limits

Hodnocení tahu Hyundai je skromné. Santa Fe začíná silně na 2 700 librách v roce 2006. Poté klesne na 1 650 liber v roce 2007 a zůstane na této úrovni až do roku 2008. Genesis 2009 nemá uvedené hodnocení. Možná nebyl připraven.

Tucson je stabilní na 1000 lbs. Elantra začíná na 1 500 £ v roce 2006, ale v letech 2007 a 2008 klesne na 750 £. Azera a Sonata jsou uvízlé na 1 000 £. Tiburon? Nula. Tohle je kupé. S kupé netáhneš. Veracruz, větší SUV, není hodnocen. Na auto této velikosti zklamání.

Luxusní tažné zařízení Infiniti QX56

Luxus neznamená, že nemůžete tahat náklad. Infiniti QX56 je tank. V letech 2006 a 2007 vytáhl 9 000 liber. Modely z let 2008 a 2009 vykazují v některých výbavách pomlčku, ale 2009 QX56 stále převyšuje 9 000 liber. Toto je teritorium pro luxusní SUV jako náklaďák.

Řada FX je výkonnostní crossover. FX35 a FX45 tahají 3500 liber. FX50 2009 také táhne 3 500 liber. Sedany G35, M35 a M45 jsou omezeny na 1000 liber. Q45 a EX35 nejsou hodnoceny. Pokud potřebujete táhnout, držte se SUV. Odpružení sedanu k tomu není dimenzováno.

Isuzu Ascender a i-Series

Isuzu je nyní specializovaná značka, ale v roce 2006 na tom záleželo. Ascender je velký model. Od roku 2006 do roku 2008 každý rok zvedl mrtvý tah 5 300 liber. Nákladní vozy řady i jsou menší. 2006 i-280 táhne 1700 liber. I-290 zlepšuje toto číslo na 2 100 liber v roce 2007 a 2 200 liber v roce 2008.

Cena i-370 začíná na 4 000 GBP v roce 2007. V roce 2008 pak prudce stoupne na 5 500 GBP. To je velký krok vpřed. 2006 i-350 táhne 4000 liber. Pokud chcete nákladní vůz střední velikosti, který skutečně dokáže fungovat, je třeba zvážit model Isuzu i-370 z roku 2008.

Omezení Jaguar a Jeep Wrangler

Jaguar je především o stylu. Hodnocení tažení? Žádný. S-Type, X-Type, XJ8, XJR, XK, XKR, XF a Coupe všechny vykazují pomlčku. Jaguarem loď neutáhneš. Na to není určeno. Odpružení je příliš měkké. Rozložení hmotnosti by bylo noční můrou. Prostě to nezkoušejte.

Jeep je jiná věc. Wrangler je schopný, ale omezený. Táhne 1000 liber. Každý rok. Od roku 2006 do roku 2009. Wrangler Unlimited je stejný. 1000 liber. Liberty začíná na 3 500 £ v letech 2006 a 2007. V letech 2008 a 2009 pak klesne na 2 000 £. Proč ten pád? Chlazení brzd? Síla rámu? Kdo ví. Grand Cherokee a Commander zůstávají stabilní na 3500 librách. Compass a Patriot jsou malé, takže jejich maximální nosnost je 1000 liber.

Síla vozů Kia Sorento a Borrego

Kia zvýšila svou hru. Sorento začíná bez hodnocení v roce 2006. Pak v letech 2007 a 2008 dosáhne 5000 liber. Borrego 2009 také táhne 5000 liber. Sportage je stabilní na 1500 librách. Sedan Optima utáhne 2000 liber. Minivan Sedona utáhne v roce 2007 3 500 liber.

Rondo není hodnocen. Rio není hodnoceno. Pokud potřebujete táhnout, držte se SUV. Sorento a Borrego jsou těžké váhy v sestavě Kia 2006-2009.

Land Rover Range Rover Power

Land Rover ví, jak táhnout. LR3 a Range Rover mají v roce 2006 7 700 liber. Range Rover Sport je také 7 700 liber. Pro rok 2007 se Sport zvyšuje na 7 716 liber. Přesnost.

Lexus si nekupujete k tahání. Kupujete, abyste dorazili v naprostém tichu. Ale pokud se díváte na tabulku plnou čárek pro ES 330, GS 300 nebo IS 350 z roku 2006, odpověď je zřejmá: nebyly pro tento úkol stavěny. Jedinou výjimkou z této sestavy byly těžké váhy. GX 470 a obří LX 470 mohly táhnout až 6 500 liber. To je na luxusní SUV vážná síla. Pokud jste potřebovali táhnout loď nebo velký přívěs, na pomoc přišel LS 430 s maximální nosností skromných 2000 liber. Hybrid RX 330 a RX 400h nabídl kompromisní variantu s limitem 3 500 liber.

Do roku 2007 dorazil ES 350 se stejným omezením. Žádné odtahování. Následovaly GS 350 a GS 450h. RX 350 a RX 400h si zachovávají limit 3 500 liber. Teprve v roce 2008 se situace v segmentu crossoverů změnila. RX 350 snížil limit na 2000 liber. RX 400h udělal totéž. Mezitím LX 570 debutoval s nosností 8 500 liber. Oproti předchůdci jde o obrovský skok.

GX 470 si udržel své hodnocení 6 500 liber až do roku 2009. Ale podívejte se na LX 570. Ten zůstal na 8 500 £. Toto číslo si zapamatujte, pokud hledáte tažnou kapacitu Lexus pro těžké náklady. Vše ostatní v sestavě Lexus pro roky 2006 až 2009 jsou buď luxusní sedany s nulovým hodnocením, nebo středně velké SUV bojující v rozmezí 2 000 až 3 500 liber.

Lincoln a Mercury Matrix

Lincoln se svými náklaďáky nežertoval. Mark LT byl dříč. Od roku 2006 do roku 2009 si udržela stálou tažnou kapacitu 8 900 liber. To je téměř devět tun. Pokud potřebujete táhnout těžký náklad, toto je číslo, které potřebujete. Navigator byl konzistentní volbou pro rodiny a udržoval limit 6 000 liber po všechny čtyři roky.

Malé sedany a kupé byly vyloženě pro lehké použití. Town Car bylo omezeno na 2000 liber. MKX byl uveden na trh v roce 2007 s limitem 2 000 GBP. MKZ neměl žádné hodnocení. MKS z roku 2009 nabízel ohromující kapacitu užitečného zatížení 1 000 liber, pravděpodobně díky sdílení platformy s Fordem Taurus.

Mercury šel podobnou cestou, především proto, že sdílel platformy s Fordem. Mountaineer a Monterey oba nabídli 3 500 £. Grand Marquis byl omezen na 1500 liber. Mariner, standardní i hybridní verze, dosáhl vrcholu na 1 500 librách a 1 000 librách. Sable a Montego byly lehké opce do 1000 liber. Pokud hledáte Mercury zvedací kapacitu pro cokoli podstatného, ​​Mountaineer je vaší jedinou skutečnou možností v této době.

Užitkové jádro Mazda

Nákladní vozy Mazda řady B byly neohlášenými hrdiny tohoto souboru dat. B4000 byl král, v letech 2006, 2008 a 2009 táhl 3 140 liber. B3000 byl o něco nižší s 2 500 librami. B2300 se pohyboval kolem 1600 liber.

SUV vyprávěla jiný příběh. Pocta byla omezena na 1500 liber. Hybrid Tribute dosahuje až 2000 liber. CX-9 a CX-7 byly oba hodnoceny na 2 000 liber. MPV, minivan, u kterého byste možná nečekali, že budete moci táhnout, by zvládl 2000 liber.

Mazda3, Mazda5, Mazda6 a RX-8? Nula. Jedná se o lehké platformy. Nejsou určeny pro přívěsy. Eclipse a Endeavour měly kolísavé hodnocení, ale Endeavour byl v letech 2006 a 2008 3 500 £. Outlander byl skromný na 1 500 až 2 000 £. Raider, v podstatě přeznačený Dodge Dakota, táhl mezi 4 000 a 4 050 librami.

Mercedes-Benz: Terénní šplouchání

Mercedes udělal jasné rozdělení v roce 2007. Před tím byly ML350 a ML500 uvízlé na 2000 librách. Pak přišla třída GL a G. G500 táhlo 7000 liber. GL320 dosáhl 7500 liber. GL450 a GL550 také dosáhly 7500 liber. Modely ML vyskočily na 7 200 liber. To bylo významné zlepšení schopností v jejich řadě SUV.

G55 AMG se do hry zapojil v roce 2008 s ratingem 7 000 liber. ML63 AMG odpovídal standardnímu modelu ML na 7 200 liber. V roce 2009 vstoupila do konverzace třída R s tažnou kapacitou 3 500 liber. Toto je klíčový datový bod pro každého, kdo se ptá, jak moc může Mercedes třídy R 2009 táhnout. To je 3500 liber. Modely GL a ML zůstaly na 7 500 a 7 200 librách. Sedany a kupé zůstaly na nule.

Nabídky Mitsubishi Niche

Výkon tažení Mitsubishi byl nekonzistentní, pravděpodobně kvůli změnám platformy. Endeavour klesl z 3 500 liber v roce 2006 na 2 000 liber v roce 2007, poté zpět na 3 500 liber v roce 2008. Outlander byl stabilní na 1 500 librách, v roce 2007 mírně vzrostl na 2 000 liber.

Raider byl smolař. Vytáhl 4 050 liber v roce 2006 a 4 000 liber v letech 2007 a 2008. Lancer měl v roce 2006 rating 1 000 liber, ale v následujících letech o něj přišel. Eclipse a Galant nikdy nenabízely hodnocení odtahu.

Silná přítomnost Nissanu

Nissan měl v této době vážnou moc. Frontier a Titan byly hvězdy. Oba udržovaly nosnost 6 300 liber a 6 500 liber v období 2006 až 2009. Armada si také ponechala 6 500 liber.

Pathfinder byl spolehlivý za 6000 liber. Xterra měla 5000 liber. Murano a Quest byly omezeny na 3 500 liber. Rogue, když vyšel v roce 2008, byl lehkou variantou s ratingem 1 000 liber.

Sedany byly úplně jiné. Altima, Maxima, Sentra a Versa byly většinou 1000 liber nebo nula. GT-R a 350Z postrádaly tažnou kapacitu. Jsou stavěny na rychlost, ne na převážení nákladu.

Proč na těchto číslech záleží

Možná se divíte, proč některá vozidla mají nulovou tažnou kapacitu, zatímco jiná mají tisíce liber. Jde o konstrukci rámu a chladicí systémy. Sedany jako Lexus IS nebo Nissan Altima postrádají zesílené zadní pomocné rámy a odolné převodovky potřebné pro zvládnutí stresu. SUV a nákladní vozy mají rámy karoserie nebo tuhé nosné konstrukce se specifickými tažnými pakety.

Snížení třídy RX 350 z 3 500 GBP na 2 000 GBP v letech 2006 až 2008 je také výmluvné. To naznačuje posun v technických prioritách nebo změnu ve způsobu, jakým Lexus počítá své limity. Vždy zkontrolujte nálepku na rámu dveří. Údaje, které zde uvádíme, jsou obecné. Vaše konkrétní vozidlo může mít tovární tažnou sadu, která je odlišná.

Pokud kupujete ojeté auto na odtah, nehádejte. Podívejte se na rok. Podívejte se na model. Lexus RX 350 z roku 2008 je ve srovnání s modelem z roku 2006 úplně jiné zvíře. Třída R 2009 je v sestavě Mercedesu jedinečná. Nissan Titan a Frontier jsou konzistentní pracanti. Lincoln Mark LT je luxusní nákladní vůz s vážnými schopnostmi.

Je zde nuance. Limit 2000 liber není jen číslo. To znamená, že nemůžete táhnout naložený cestovní přívěs. To znamená, že jste omezeni na malý užitkový přívěs nebo vozík na motorku. 8 500 lb limit LX 570 nebo Mark

Pontiac a limity pro tažení

Pontiac strávil poslední roky tím, že se snažil zůstat relevantní, ale tažení nebylo jejich silnou stránkou. Pokud uvažujete o Pontiacu 2006-2009, měli byste si pečlivě zkontrolovat konkrétní model. Většina sedanů, jako jsou G6, Grand Prix a G5, měla tažnost skromných 1000 liber. To stačí sotva na malý přívěs nebo vodní skútry, pokud jsou lehké.

Výjimky vyprávějí jiný příběh. SUV Montana SV6 a Torrent mohly utáhnout 3500 liber. To je staví na úroveň středně velkých pickupů té doby. Sedan G8, představený v roce 2008, zvýšil toto číslo na 2000 liber. Spolehlivý. Ale na tažení se Slunovratem ani nemyslete. Tohle je roadster, ne pracant. Vibe si vedl o něco lépe, s nosností 1 500 liber v letech 2006 a 2007, než v roce 2009 klesl na 1 000 liber. Proč? Pravděpodobně kvůli rozložení hmotnosti nebo omezením chladicího systému. Zkontrolujte nálepku na dveřích.

Vlastnosti Porsche Cayenne

Porsche má pověst toho, že dává výkon před praktičnost. Cayenne tento mýtus vyvrací, alespoň pokud jde o syrová čísla. Od roku 2006 do roku 2009 měl Cayenne stálou tažnou kapacitu 7 716 liber. Je to masivní. Překonává většinu amerických snímačů v plné velikosti té doby.

A co mezitím 911, Boxster a Cayman? Nula. Nepřipojujte přívěs ke sportovnímu vozu s motorem uprostřed. Technické zaměření je výhradně na manipulaci a zrychlení. Přidání nákladu tažného zařízení by ohrozilo podvozek. Pokud potřebujete tahat výbavu, držte se SUV.

Tvrdá práce Saabu

Saab je často spojován se sedany s turbodmychadlem, ale jejich platforma pro nákladní vozy, 9-7X, vyprávěla jiný příběh. Od roku 2006 do roku 2009 mohl 9-7X táhnout až 5 500 liber. Sdílel své základy s GMC Yukonem, takže měl rám, který jej podporoval.

Sedan 9-5 poskytl úctyhodných 3500 liber. 9-3 byla omezena na 2000 liber. Pokud jste měli 9-2X, měli jste také co do činění s 2000 librami. Saab vyladil tato auta spíše na bezpečnost a efektivitu než na hrubou sílu, ale nevyhýbali se ani praktickým limitům.

Všestrannost Saturn

Saturn se pokusil nabídnout možnosti. Relay minivan mohl táhnout 3500 liber. To je užitečné pro přepravu rodiny a zavazadel. VUE, zejména hybridní verze, měla nosnost 1500 liber. Aura a Ion byly omezeny na 1000 liber. Outlook zvýšil toto číslo na 2 000 GBP.

Pokud jste zkoušeli táhnout roadsterem Sky nebo hatchbackem Astra, neuspěli jste. Saturn pochopil, kdo jsou jeho zákazníci. Majitelé minivanů potřebovali užitečnost. Majitelé sedanů – ne.

Scion a Smart: Žádné tažení

Scion a chytrá auta byla navržena pro městské prostředí. tC, xB a xD nebyly navrženy pro tažení. Jmenovitá nosnost je nulová ve všech fázích od roku 2006 do roku 2009. Smart fortwo, představený v roce 2008, také neměl jmenovitou hodnotu pro tažení. Jedná se o městská auta. Nechte je na chodníku.

Výhoda pohonu všech kol Subaru

Subaru k tažení použilo svůj systém Symmetrical All-Wheel Drive. B9 Tribeca by zvládla 3500 liber. Baja, což byl v podstatě sedan pickup, zvládl 2400 liber. Forester byl v letech 2006 a 2007 hodnocen na 2 400 liber, pak v letech 2008 a 2009 z hodnocení vypadl. Možná si uvědomili, že chladicí systémy nezvládají teplo z velkého zatížení?

Legacy a Outback zde byly oporou. Jak sedany, tak kombi mohly od roku 2006 do roku 2009 táhnout 2 700 liber. Impreza kombi a Outback Sport měly nosnost 2 000 liber. Modely WRX a STI nebyly hodnoceny. Netáhnete soutěžním vozem.

Síla Suzuki XL7

Suzuki se zaměřilo na kompaktní SUV. XL7 byl králem jejich tažné řady. V roce 2006 to začalo na 3 000 £, v letech 2007 a 2008 pak vyskočilo na 3 500 £. Do roku 2009 žebříček zmizel. Zrušili balíček na odtah? Nebo jen modelka? Grand Vitara zůstala prvních pár let stabilní na 3 000 £, pak zmizela.

Malá auta jako Forenza, Reno a Verona byla omezena na 1000 liber. Equator a SX4 nebyly hodnoceny. Suzuki znala své místo na trhu.

Spolehlivá řada Toyota

Toyota postavila tato vozidla tak, aby vydržela, a jejich tažná kapacita to odráží. Tundra byla bestie. V roce 2006 mohl vytáhnout 6800 liber. V letech 2007 a 2008 klesla na 4800 liber, pravděpodobně kvůli emisním předpisům nebo novým konstrukcím podvozku. Sekvoje postupem času vyrostly. Z 6 500 GBP v roce 2006 vzrostl na 7 800 GBP v roce 2008 a dosáhl 9 935 GBP v roce 2009. To je vážná příležitost.

4Runner a FJ Cruiser zvládly 5 000 liber. Land Cruiser začínal na 6500, posunul se na 8500 a skončil na 9935 librách. Sienna a Tacoma zůstaly kolem 3 500 liber.

Malá auta jako Camry, Corolla a RAV4 byla omezena na 1 000-1 500 liber. Highlander Hybrid se postupem času zlepšoval, začíná na 2 000 librách a dosahuje 3 500 liber pro rok 2009. Toyota optimalizovala své hybridní systémy pro dodávání točivého momentu, což pomohlo.

Výkon Volkswagen Touareg

Volkswagen se odtahu zásadně vyhýbal. Golf, Jetta, Passat a Beetle nebyly hodnoceny. Minivan Routan mohl táhnout 2000 liber. Tiguan zvládl 2200 liber.

Ale Touareg. Touareg mohl táhnout 7 716 liber. Shodoval se s Porsche Cayenne, protože sdíleli stejnou platformu. Pokud potřebujete táhnout těžké a chcete evropské inženýrství, Touareg je odpovědí. Jen se vyhněte menším sedanům a kupé.

Proč na těchto číslech záleží

Možná si myslíte, že tyto žebříčky jsou jen cvičení na papíře. To je špatně. Překročení maximální tažné kapacity zatěžuje převodovku, brzdy a rám. Tím dojde ke ztrátě záruky. To vytváří odpovědnost, pokud se stanete účastníkem nehody.

Zkontrolujte konkrétní rok a model. Land Cruiser 2008 může táhnout více než model 2006. Toyota Tundra 2009 může táhnout méně než model 2006. Čísla se mění. Vždy zkontrolujte.

Odkazy „Více specifikací“ pro GVWR (Gross Vehicle Weight Rating), užitečné zatížení a prázdné hmotnosti jsou zde z nějakého důvodu. Tažná kapacita je jen jeden dílek skládačky. Nosnost ovlivňuje, kolik nákladu můžete převézt v samotném vozidle. Pokud je vaše kapacita plná, nemůžete moc tahat. Je to rovnováha.

Závěrečné úvahy o užitečnosti

Ne každé auto je stavěno na stejnou práci. Sportovní vozy jako 911 a Solstice jsou určeny k řízení. Sedany jako G6 a Jetta jsou určeny pro dojíždění. SUV a kamiony jako Cayenne, Tundra a XL7 jsou určeny k přepravě nákladu.

Pokud potřebujete táhnout loď, přívěs nebo těžké vybavení, poohlédněte se po SUV a nákladních automobilech. Vyhněte se roadsterům a malým hatchbackům. Čísla nelžou. Řeknou vám, co mají inženýři v plánu. Respektujte limity.

Většina modelů Volvo z počátku roku 2000 nebyla navržena pro tažení těžkých nákladů. Pokud uvažujete o 2006 Volvu S60, jste v malé menšině. Tento sedan mohl táhnout až 3 300 liber. To je na kompaktní manažerský vůz slušný údaj. Ale všechny ostatní modely jsou stejného roku? Žádný.

C70. S40. S80. V50. V70. XC70. XC90.

Všechny měly udávanou tažnou kapacitu nula liber.

Vypadá to na mezeru na trhu. Mezera, která se léta nezaplňuje.

Éra nulového odtahu

Podívejte se na data z roku 2007. Vzor se opakuje. Každý model od C30 do XC90 má přístrojovou desku. Nulová hodnota. Výrobci často opomíjejí specifikace pro tažení, pokud vozidlo není určeno k tažení přívěsu. Pro volva tohoto období to znamenalo, že podvozek, chladicí systémy nebo převodové kapaliny prostě nebyly navrženy pro větší namáhání.

2008 Volvo XC90 může vypadat, že umí táhnout. Jedná se o SUV střední velikosti. Ale tabulka říká ne. 2009 Volvo S60 je stále na seznamu, ale ani tam nejsou žádná čísla. Jen prázdné místo.

Proč je to důležité? Protože moderní tažení není jen o výkonu motoru. Jedná se o řízení tepla. Toto je geometrie zavěšení pod zatížením. Jedná se o schopnost převodovky udržet rychlostní stupeň bez přehřátí. Volvo z počátku 21. století nemělo specifické technické balíčky potřebné k certifikaci této schopnosti.

Chybí datové body

Pokud se pokoušíte odtáhnout s jedním z těchto vozidel, v této tabulce nenajdete žádnou nápovědu. Údaje jsou přísně negativní.

  • 2006: Hodnoceno bylo pouze S60 (3 300 GBP).
  • 2007–2009: Žádný z modelů řady C, S, V a XC neměl uvedenou tažnou kapacitu.

To představuje pro majitele těchto vozů přísné omezení. Nemůžete jen nainstalovat tažné zařízení a jet. Toto není povoleno výrobcem.

Související funkce ke zvážení

Pokud nemůžete táhnout, co tato auta dokážou? Stále mají omezení hmotnosti. Musíte pochopit rozdíl mezi hmotností samotného vozidla a tím, co unese.

  • Volvo GVWR: Celková hmotnost vozidla (GVWR). Celková maximální hmotnost vozidla včetně cestujících, nákladu a paliva.
  • GAWR Volvo: Hodnocení celkové hmotnosti na nápravu (GAWR). Kolik hmotnosti unese každá náprava.
  • GCWR Volvo: Hrubá celková hmotnost (GCWR). Celková hmotnost vozidla plus případný přívěs. (Pravděpodobně nelze použít, pokud je tažná kapacita nulová).
  • Nosnost nákladu Volvo: Nosnost. Kolik věcí lze umístit do kufru nebo interiéru.
  • Pohotovostní hmotnost Volvo: Pohotovostní hmotnost (suchá hmotnost). Hmotnost prázdného vozidla.
  • Volvo Payload: Užitečné zatížení. Celková hmotnost cestujících a nákladu, kterou vozidlo uveze.

Znát své užitečné zatížení je užitečnější než znát svou tažnou kapacitu, když tato kapacita užitečného zatížení není k dispozici. Nepřetěžujte zadní odpružení.